ZIMA

Najzimniejszym miejscem w Polsce jest oddalona od nas o kilka kilometrów Hala Izerska. Dzięki tak wspaniałemu sąsiadowi nie narzekamy na brak zimy. Pokusimy się nawet o stwierdzenie, że częściej jest u nas zimno, niż ciepło. Świeradów-Zdrój niegdyś znany jako Bad Flinsberg stanowił stolicę sportów zimowych. Aktualnie największą zimową atrakcją Świeradowa jest nowoczesna kolej gondolowa Ski&Sun z blisko 2.5 kilometrową nartostradą. Z uwagi na charakter naszego obiektu i wielu młodych lub bardzo młodych narciarzy z zacięciem :) polecamy również kilka mniejszych wyciągów, gdzie Wasze pociechy poznają narciarskie ABC. Na okres zimowy do dyspozycji naszych Gości jest narciarnia wraz z suszarką do butów oraz suszarką drabinkową do suszenia odzieży sportowej.

Poza sportem zimowym oferujemy dużo miejsca na zimową zabawę, która stanowić powinna podstawę zimowego wypoczynku. Na sankach można jeździć już na górce w naszym ogrodzie, a jeśli zjazd okaże się zbyt krótki lokalizacja naszego domu na północnym stoku góry Świeradowiec stanowi idealne miejsce na wyjście na sanki. Bałwany, igla i skocznie - wszystko to wybudujecie na naszym podwórku popijając na tarasie gorącą czekoladę.

Góry Izerskie wciąż rozwijają się w dziedzinie narciarstwa biegowego. W okresie zimowym ratrakowany jest Izerski Szlak Cietrzewia, po którym nieco wolniej niż w Jakuszycach poszuracie nartą nieśpiesznie, turystycznie.